کد خبر : 1313
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مارس 2022 - 3:53

انتقاد زیرپوستی سرمربی تی تی ها از بازیکنان تراکتور

انتقاد زیرپوستی سرمربی تی تی ها از بازیکنان تراکتور

ساغلام سرمربی ترک تی تی های تبریز پس از شکست تیمش مقابل فولاد خوزستان به انتقاد از بازیکنانش پرداخت و مدعی شد که بازیکنان تراکتور باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند.

ساغلام : بازیکنان تراکتور باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند

به گزارش پایگاه خبری قارا چوخا:

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز تأکید کرد، تیمش حداقل به خاطر نمایش خوبش در نیمه دوم استحقاق تساوی مقابل فولاد خوزستان را داشته است.

ارطغرول ساغلام در نشست خبری پس از شکست خانگی تراکتور مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت:

با توجه به شرایطی که در لیگ داریم، امروز باید بازی را می‌بردیم. در اوایل بازی، به دلیل وزش شدید باد، نگرانی ما بیشتر شد، چون تیمی که باید در زمین بازی می‌کرد و به بازی جهت می‌داد، تیم ما بود.

وی در ادامه افزود:

اگر بازی را به دو نیمه تقسیم کنیم، با توجه به وزش باد و شرایطی که وجود داشت، تیم فولاد بهتر بازی کرد، اما در نیمه دوم با تغییراتی که دادیم، تیم ما سازمان یافته‌تر بازی کرد و ما بهتر بازی کردیم. مقابل ما تیمی قرار داشت که زمانی طولانی است که با هم هستند، سازماندهی خوبی دارند و بازیکنان آنها مدت‌هاست کنار هم حضور دارند. وقتی بازی را به صورت کلی نگاه کنیم، موقعیت خاصی روی دروازه ما نبود و جز دو گلی که خوردیم، دروازه‌بان ما توپ خاصی نگرفت و روی همین دو توپ، گل خوردیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد:

گل اول آنها گل بسیار زیبایی بود و گل دوم هم روی کرنر به ثمر رسید که ما باید مسئولیت‌پذیرتر کار می‌کردیم. بعد از آنهم دروازه‌بان ما هیچ توپی را لمس نکرد. شاید با این صحبت‌ها بپرسید که آیا تیم شما لایق برد بوده است، اما نه، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می‌باختیم. به خصوص با توجه به نمایشی که در نیمه دوم داشتیم، موقعیت‌هایی که ایجاد کردیم و نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به اشتباهات تیمش گفت:

طبیعتاً سعی می‌کنیم اشتباهات را تصحیح کنیم و اینکه چقدر بتوانیم اشتباهات را پوشش بدهیم، خواهیم دید، اما در انتهای زمین هم مدافعان ما اشتباهات واضحی انجام دادند. یک تیم به خصوص در زمانی که می‌خواهد تدارک حمله ببینید، نباید به این اندازه توپ از دست بدهد. باید بیشتر از این حاکم بازی می‌شدیم و به خصوص در نیمه اول، روی بازی تسلط پیدا می‌کردیم. ما در نیمه اول هم می‌توانستیم موقعیت بیشتری ایجاد کنیم که این کار را نکردیم و فقط سعید واسعی یک موقعیت برای گلزنی داشت، اما در نیمه دوم موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم.

ساغلام یادآور شد:

به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال تراکتور این را می‌گویم و شما هم بیشتر از من می‌دانید که تیم مشکلاتی دارد و ما باید برای حل این مشکلات راه حل پیدا کنیم. از بازی مقابل آلومینیوم اراک باید با نتیجه خوبی از زمین خارج شویم و سپس از تعطیلاتی که پیش روست، به بهترین شکل استفاده کنیم. بازیکنان ما باید بیشتر از این مسئولیت‌پذیر باشند و موضوع را عمیقاً درک کنند. امیدوارم بتوانیم روز پنجشنبه، بازی را به خوبی پشت سر بگذاریم و مسلماً بعد از آنهم تعطیلات برای ما تسکین‌دهنده خواهد بود تا شرایط را بهتر کنیم. هواداران نگران نباشند، چون شرایط بهتر از این خواهد شد. به تیم فولاد هم به خاطر کسب این پیروزی تبریک می‌گویم.

«شما به مسئولیت‌پذیری اشاره کردید و در این بازی اکبر ایمانی و محمدرضا اخباری غایب بودند و شما اشاره‌ای به دلیل غیبت‌شان نداشتید. گویا آنها به دلیل عدم مسئولیت‌پذیری برای این بازی کنار گذاشته شدند.»، وی در واکنش به طرح این موضوع گفت:

این دو بازیکن مصدومیت داشتند و تا لحظه آخر هم با پزشکان و کادر فیزیوتراپ تیم جلسه داشتیم و سعی کردند آنها را به بازی برسانند، اما نشد. اگر بازی آخر لیگ بود، شاید ریسک می‌کردیم و آنها را به بازی می‌رساندیم، اما ما چند بازی دیگر هم داریم و به این نتیجه رسیدیم از این دو بازیکن استفاده نکنیم. ما سعی خواهیم کرد برای بازی پیش رو آنها را برسانیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اینکه واسعی، کیانی و سلامی در میانه میدان سردرگم بودند، اظهار داشت:

نبود بازیکنانی چون ایمانی، نجفی و ثاقبی به ضرر ما شد، چون هم گزینه برای تعویض نداشتیم و از طرف دیگر رقابت در میانه زمین، کم بود. امیدوارم آنها برگردند و مصدومیت‌شان برطرف شود که رقابت در تیم ایجاد شود و شرایط بهتری پیدا کنیم. امیدواریم که خیلی زود این مصدومان را به تیم اضافه کنیم.

ساغلام در واکنش به این مسئله که تیمش در نیمه دوم تنوع تاکتیکی خوبی داشت و موقعیت‌های خوبی هم ایجاد کرد، اما در تمام‌کنندگی مشکل داشت و آیا به همین دلیل شوتزنی تاکتیک او برای رسیدن به گل بود، گفت:

در زمینه گلزنی صد درصد باید تنوع بیشتری داشته باشیم که شانس گلزنی را افزایش دهیم. باید راه‌های تهاجمی را امتحان می‌کردیم، چون در نیمه دوم با تیمی طرف بودیم که بازی را بسته بود و ابتدا سعی کردیم از کناره‌ها و ارسال به موقعیت برسیم که پیمان بابایی و محمد عباس‌زاده هم به موقعیت رسیدند. در ادامه هم در فضای لازم موقعیت شوتزنی ایجاد کردیم و سعی کردیم از این راه به گل برسیم. بعد از آمدن علی فتحی، او سعی کرد با دریبل زدن و ایجاد فضای شوتزنی، موقعیت ایجاد کند و یک موقعیت واضح هم به دست آورد.

وی با اشاره به موقعیت‌سازی تیمش در بازی مقابل فولاد ادامه داد:

این برای آینده ما یک نقطه امید است که به موقعیت‌سازی شروع کردیم. هر کار تاکتیکی که برای رسیدن به گل نیاز داریم را در نیمه دوم انجام دادیم. در این بازی شاید نتوانستیم در این بازی گل‌هایی را که می‌خواهیم بزنیم، اما برای بازی‌های آینده بیشتر کار می‌کنیم و سعی خواهیم کرد با گلزنی، کارمان را کامل کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد:

ما به‌عنوان کادر فنی، هر کاری که لازم باشد تا به محوطه جریمه حریف برسیم و موقعیت گل ایجاد کنیم، انجام می‌دهیم. ما همیشه روی این مسئله کار می‌کنیم، اما رسیدن به گل یک مسئله جداگانه است و امیدوارم بازیکنان ما در بازی‌های بعدی بتوانند استعداد و توانایی خود را با گل زدن نشان دهند.

ساغلام درباره اینکه تراکتور در این فصل همیشه در نیمه اول افتضاح بوده و از ۱۶ گل به ثمر رسیده این فصل فقط دو گل در نیمه اول وارد دروازه حریفان شده و این تیم همیشه نیمه اول را واگذار کرده است، گفت:

ما آمدیم، بررسی کردیم و آنالیز تیم را انجام دادیم و دیدیم این مشکل وجود دارد. این مسئله واضح است که از ابتدای فصل بوده و کسانی که یک مقدار فوتبال را درک کنند و با آن سر و کار دارند، مشکلی که شما گفتید را می‌توانند به وضوح ببینند.

وی افزود:

ما شرایطی داریم که به دلیل کسب پیروزی کم، اعتمادبه‌نفس پایینی دارد. از سمت دیگر، مشکلاتی که در مورد گلزنی داریم و بحث موقعیت‌سازی، مسائل مهم ماست. فولاد از تیم‌های خوب لیگ است، اما به یاد دارید که تراکتور این اواخر تا این اندازه تیم حریف را تحت فشار قرار دهد و موقعیت‌سازی کند؟ بازی‌هایی که ما بررسی کردیم، گاهی تیم حتی یک شوت به سمت دروازه حریفان نداشته است. شاید بگویید، تیم حریف عقب‌نشینی کرد و خودشان خواستند یا وزش باد به نفع ما بود، این مسائل هم واضح بود، اما بازیکنان تیم در نیمه دوم خیلی سعی و تلاش کردند تا به گل برسند و نمی‌توانیم از این موضوع مهم چشم‌پوشی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اعتراض به داور مسابقه در اواخر بازی گفت:

جر و بحثی نبود و فقط یک اعتراض بود، چون بازیکنان تیم حریف هشت بار سعی کردند بازی را بخوابانند و کادر پزشکی آنها وارد بازی شد. سه بار ما و سه بار آنها تعویض کردند که شش بار زمان بازی متوقف شد و فکر می‌کنم پنج دقیقه وقت اضافه که اعمال شد، با واقعیت داخل زمین، مطابق نبود. بعد از گلی هم که در وقت‌های اضافه زدیم، یک دقیقه و نیم طول کشید که تیم حریف بازی را آغاز کند، در حالی که فقط پنج دقیقه وقت اضافه گرفته شد. این مسئله امروز برای ما اتفاق افتاد و فردا برای یک تیم دیگر رقم می‌خورد و به نظرم داور مسابقه باید این شرایط را در نظر بگیرد و پنج دقیقه وقت اضافه کم بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.